5 NEJLEPŠÍCH ZPŮSOBŮ, JAK PROPAGOVAT NOVÝ E-BOOK
E-book je mocný marketingový nástroj, který vám může přivádět neustále další a další zákazníky. Zaslouží si pořádnou propagaci, která vykřičí do světa, že jste vypustili obrovskou informační bombu.
Datum: 1. 12. 2020

E-book je mocný marketingový nástroj, který vám může přivádět neustále další a další zákazníky. Zaslouží si pořádnou propagaci, která vykřičí do světa, že jste vypustili obrovskou informační bombu. 

Napsat strohý příspěvek na Facebook je pro tak úžasnou novinku sakra málo. Nechte se inspirovat, kde a jak svou poctivou práci můžete prodat. 

1. NATOČTE PROMO

Video s vaším osobním vzkazem umístěným na YouTube nebo na sociálních sítích zaujme více než statický příspěvek na Facebooku či Instagramu. Natočte krátké video a řekněte svojí cílovce, o čem váš nový e-book je a proč ho zkrátka musí mít.

Promo nezapomeňte vložit také na svou landing page s přímým odkazem ke stažení e-booku. 

2. ROZEŠLETE NEWSLETTER

Máte databázi kontaktů a e-maily svých skalních zákazníků? Potom by se o vaší nové elektronické knížce měli dozvědět mezi prvními. Tito lidé vás už znají, možná u vás i nakoupili nebo objednali službu. 

Jak neskončit v koši? 5 tipů na omračující newsletter. >>>

K odběru dalších newsletterů svou cílovku můžete motivovat také nejrůznějšími odměnami za věrnost či jinými benefity třeba v podobě bonusů k e-booku navíc. 

V e-mailu nezapomeňte na jasné instrukce a linky na přímé stažení e-booku. 

Stačí 1 správná věta a konverze raketově porostou. Odhalte skrytý potenciál call to action. >>>

3. PROPAGUJTE NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Placenou reklamou na Facebooku a Instagramu můžete za pár korun oslovit tisíce potenciálních zákazníků. Dejte si ale záležet na nastavení reklamy. Pohrajte si s časy zobrazení a nechte reklamu zobrazovat v době, kdy jsou vaši fanouškové co nejvíce online. 

Nejlepší časy jsou ráno před odchodem do práce, kolem oběda nebo pozdní odpoledne a večer. 

Ještě důležitější než čas zobrazování reklamy je nastavení okruhů publika. Většinou se nevyplatí nastavovat okruh příliš široký. Zaměřte se raději na nejsilnější jádro vašich zákazníků podle věku, pohlaví i demografických údajů.

O tom, kdo jsou vaši nejlepší zákazníci, vám hodně napoví také Google Analytics. Nezapomeňte si ho nainstalovat, pokud ho ještě nemáte, a propojte svůj web s Facebookem pomocí Facebook pixelu. Budete tak moci cílit reklamu přímo na zákazníky, kteří už u vás v minulosti nakoupili nebo objednali službu. 

TIP: Pokud nemáte data z Google Analytics, využijte alespoň data o vašich fanoušcích přímo z Facebooku. Najdete je v Přehledech stránky v sekci Lidé.

4. OSLOVTE AUTORITY V OBORU

Pozitivní recenze od vlivné autority v oboru zvýší zájem o váš e-book i důvěryhodnost jeho obsahu. Vytipujte si několik známých tváří, zkuste jim e-book nabídnout k zhodnocení a poproste o recenzi. Možná získáte i cennou zpětnou vazbu, jak e-book ještě více vyšperkovat a doladit. Pokud budete mít štěstí, známá osobnost se o vaší nové elektronické knížce zmíní třeba i na svém webu nebo sociálních sítích. A pokud ne, nevadí, recenzi na každý pád využijete při vlastní propagaci e-booku. 

5. OTESTUJTE GUEST POSTING

Guest posting je méně známá technika internetového marketingu, které přináší výhody oběma zúčastněným stranám. A jak to vypadá v praxi? Vyhledejte několik tematických webů, které vám nekonkurují, ale jsou známější a autoritativnější než vaše stránka. Vyhněte se webům, které jsou nedůvěryhodné, obsahují spoustu reklam, nevytváří žádný obsah a graficky nevypadají hezky. 

Až si vytipujete vhodné weby, oslovte je s nabídkou spolupráce – napište pro ně hodnotný článek výměnou za zpětný odkaz na váš web nebo podstránku s nabídkou e-booku ke stažení. 

Nemusí jít ale vždy o weby z oboru. Důležité je, aby tyto weby navštěvovala vaše cílová skupina. 

TIP: Zaměřujete se například na pojištění pro děti? Potom pro vás budou relevantní také stránky s mateřskou a dětskou tematikou. 

Vytipujte si nejlépe několik desítek webů, abyste zvýšili své šance na úspěch. Ne každý totiž bude mít o tuto formu spolupráce zájem. A když to konečně klapne, nabídněte svému novému partnerovi alespoň 2-3 relevantní a hodnotná témata, na kterých dokážete postavit kvalitní článek. 

Jak psát skvělé texty, i když nejste kreativní? >>>

Možností propagace e-booku je samozřejmě mnohem více. Nezapomeňte se s námi podělit v komentářích, která metoda se osvědčila právě vám. 

Přihlásit se k odběru článků

Přihlásit se k odběru článků

Připoj se k našemu odběru článků a měj vždy o krok na před před ostatními poradci. Využívej nejnovějších trendů dříve, než ostatní.

Přihlášení proběhlo v pořádku.