4 NEJČASTĚJŠÍ DŮVODY, PROČ VAŠE TEXTY ZÁKAZNÍKY NEBAVÍ
Prchají z vašeho webu návštěvníci jako Prusové z bitvy u Waterloo? Možná jsou vaše texty zkrátka nudné… Prozradíme vám, jak jim dodat šťávu a vaše statistiky návštěvnosti začnou lámat rekordy.
Datum: 29. 12. 2019

Prchají z vašeho webu návštěvníci jako Prusové z bitvy u Waterloo? Možná jsou vaše texty zkrátka nudné… Prozradíme vám, jak jim dodat šťávu a vaše statistiky návštěvnosti začnou lámat rekordy.

1. HONÍTE SI EGO

„Naše služby nemají v celé republice konkurenci. Jsme unikátní nejen v přístupu ke klientovi, ale také v široké nabídce služeb.” Také cítíte to velké ego, které z textu stříká na všechny strany?

Unikátní přístup ke klientovi, široká nabídka služeb, bezkonkurenční produkty… Co si pod tím klient představí? Nejspíš nic a vy si akorát uřízněte pěknou ostudu. Nabubřelé řeči nikoho neomráčí. Čtenář přišel řešit svůj problém, a proto zklamaně odchází. 

Na druhou stranu, přílišná skromnost se také nevyplácí. Jak tedy najít správnou rovnováhu? Pokud jste v něčem výjimeční, vykřičte to do světa. Buďte ale konkrétní. „Díky patentované technologii dokážeme zakázku vyrobit už do 24 hodin. Proto nemáme v celé republice konkurenci.”

2. CHODÍTE KOLEM HORKÉ KAŠE

Rozvleklé a zdlouhavé popisy patří do beletrie. Obsah webu, článek na blog nebo třeba post na sociální sítě má být jasný, stručný a výstižný. 

„V oboru působím od roku 2000. Vystudoval jsem střední ekonomickou školu a své vzdělání si rozšířil na Vysoké škole Báňské v Ostravě. Za svou praxi jsem pracoval v několika nadnárodních korporacích. Mou specializací jsou především hypotéky. ”

„Už přes 20 let pomáhám svým klientům plnit sny o novém bydlení. I pro vás najdu nejvýhodnější hypotéku.”

Nejzajímavější a nejdůležitější informace by se měl čtenář dozvědět hned v úvodu. Nevystřílejte ale všechnu munici hned v prvním odstavci. Další žhavé informace dávkujte pěkně postupně.

3. ZAHLCUJETE ČTENÁŘE ZBYTEČNOSTMI

Opravdu si myslíte, že vaše potenciální zákazníky zajímá, jaký máte účetní software, na jakou střední školu jste chodili nebo kolik hodin denně strávíte na telefonu? 

Soustřeďte se na to, co je pro potenciálního zákazníka důležité. Méně důležité informace buďto vynechte, nebo jim vyhraďte na webu speciální kategorii. Nudné statistiky a čísla odprezentujte třeba v atraktivní grafice.

Zájmy klienta jsou vždy na prvním místě.

Pokud jste na vážkách, odpovězte si na několik otázek:

  • Je to důležité nejen pro mě, ale i pro klienta?
  • Bude ho to bavit? Zajímá ho to?
  • Pomůže mu to vyřešit jeho problém?

4. NEPÍŠETE PRO SVOU CÍLOVKU

„Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.”

Božena Němcová

Když se podíváte na většinu méně úspěšných webů či blogů, všimnete si že jim chybí jednotný koncept a řád. Texty se snaží působit univerzálně s nadějí, že si v nich každý najde to své. To je ale nejčastější omyl. 

Pokud potenciálního návštěvníka nezaujmete během prvních 2 vteřin, nejspíš ho nezaujmete už nikdy. 

Co tedy s tím? Soustřeďte pozornost na své nejlepší zákazníky. V článku jak na personifikovaný obsah vám prozradíme, jak psát obsah, ze kterého se vaše cílovka posadí na zadek. 

TIP: Pokud chcete své texty vypilovat k dokonalosti, přečtěte je nezaujatému posluchači nebo třeba rovnou klientovi. Když zrovna nemáte nikoho po ruce, přečtěte si je alespoň nahlas sami. 

Zdají se vám poněkud škrobené nebo dokonce připomínají robotí řeč? Máte dojem, že na schůzce u kávy byste to takhle rozhodně neřekli? Potom je něco špatně.

Snažte se uvolnit a zapomeňte na slohová cvičení ve školní lavici. Přátelský tón dodá vašemu obsahu šťávu.

Přihlásit se k odběru článků

Přihlásit se k odběru článků

Připoj se k našemu odběru článků a měj vždy o krok na před před ostatními poradci. Využívej nejnovějších trendů dříve, než ostatní.

Přihlášení proběhlo v pořádku.