4 KROKY K ÚSPĚŠNÉMU E-BOOKU
Získat náskok před konkurencí, posílit brand a vybudovat databázi cenných kontaktů a užší vztah se zákazníky… K tomu všemu vám pomůže vlastní e-book. Napsat úspěšnou elektronickou knížku je náročné, s dobrou průpravou to ale zvládnete.
Datum: 18. 3. 2020

Získat náskok před konkurencí, posílit brand a vybudovat databázi cenných kontaktů a užší vztah se zákazníky… K tomu všemu vám pomůže vlastní e-book. Napsat úspěšnou elektronickou knížku je náročné, s dobrou průpravou to ale zvládnete. 

1. SPRÁVNÁ CÍLOVKA

Vytipujte si skupinu svých nejlepších zákazníků, pro které e-book píšete. Nesnažte se psát univerzální texty pro všechny. „Univerzální” marketing prostě nefunguje. Vytvořte si persony a postavte svůj e-book na pevných základech.

2. ZAJÍMAVÉ TÉMA

Při výběru tématu se možná zapotíte. Správný výběr je ale pro úspěch e-booku zásadní, proto si dejte záležet.

Při přemýšlení si odpovězte na 2 důležité otázky:

  • Co vaše zákazníky zajímá?
  • V čem jim můžete poradit a pomoci?

Téma e-booku by mělo korespondovat s vaší nabídkou služeb nebo ji vhodně doplnit. Vybírejte si pouze oblasti, ve kterých se cítíte silní a kterým opravdu rozumíte. Na vaření z vody a nejrůznější mystifikace rovnou zapomeňte. Šířením polopravd či neúplných informací byste důvěru zákazníků ztratili nejspíše jednou provždy.

3. ATRAKTIVNÍ TITULEK

Vymazlený titulek prudce zvýší konverze, tedy počet stažení vašeho e-booku. Vysypat jen tak z rukávu perfektní nadpis je oříšek i pro ostřílené markeťáky. Výsledek musí být úderný, jednoduchý a lákavý.

Než se pustíte do tvoření titulku, měli byste vědět:

  • Jaká je vaše cílovka? 
  • Jakým jazykem hovoří vaši zákazníci?
  • Jaké výhody získá čtenář po přečtení e-booku?
  • Co výjimečného ve svém e-booku nabízíte?

I když vás tlačí čas, dejte si na výběru titulku záležet. Zapisujte si nápady, nebojte se škrtat, přepisovat nebo čerpat inspiraci u úspěšné konkurence. Nakonec vyberte originál, který váš e-book nejlépe prodá.

JAK BY TO MOHLO VYPADAT?

5 tipů, jak rozjet úspěšnou investiční strategii

Nejčastější chyby v pojistných smlouvách, která vás připraví o peníze

Jak nenaletět při výběru spotřebitelského úvěru?

TIP: Zajímají vás další rady, jak napsat neodolatelný titulek? Čtěte více >>

4. BEZVADNÝ OBSAH

Abyste nepletli páté přes deváté, začněte osnovou nebo tvorbou kapitol a podkapitol. Budete mít větší jistotu, že neodběhnete od tématu a text bude mít hlavu a patu.

Nakonec si texty projděte a vyškrtejte všechny věty či slova, bez kterých se váš text bez problémů objede. Nezatěžujte čtenáře dlouhými souvětími, zbytečnými slovy a umělým natahováním obsahu. 10-15 stran hodnotného textu bohatě postačí. 

Máte tolik vědomostí, že byste toho napsali klidně více? Skvělé! Máte materiál pro další pokračování, nebo argumenty pro osobní schůzku.

Nakonec nezapomeňte na call to action. Ujasněte si, co by měl čtenář po přečtení e-booku udělat. Zavolat vám, stáhnout si další e-book, přečíst článek na blogu, začít vás sledovat na sociálních sítích? Naveďte své zákazníky správným směrem.

TIP: Chcete se naučit prodávat textem? Přečtěte si, jak psát senzační prodejní texty >>>

Přihlásit se k odběru článků

Přihlásit se k odběru článků

Připoj se k našemu odběru článků a měj vždy o krok na před před ostatními poradci. Využívej nejnovějších trendů dříve, než ostatní.

Přihlášení proběhlo v pořádku.