3 jednoduché tipy, jak ulovit nové fanoušky bez drahé reklamy
Datum: 6. 6. 2021

Nové fanoušky potřebujete jako sůl, ale do facebookové reklamy nemůžete nasypat ranec jako velké korporáty. Co s tím? Řešení existuje a je překvapivě jednoduché a účinné. Přečtěte si, jak ulovit nové fanoušky i bez drahých kampaní.

Obsah je král

Perfektní obsah, ze kterého se vaše cílovka doslova posadí na zadek, je cestou k úspěchu, která NIC nestojí. Zaujměte své potenciální zákazníky a sami se jen pohrnou. Sdílení a lajky vás posunou na další metu a přilákají kamarády vašich fanoušků. 

TIP: Nevíte, čím vaši cílovku zaujmout? Přečtěte si, jak na vymazlený obsah ušitý na míru vašim potenciálním zákazníkům.

Lajky, lajky, lajky

Víte, že lajky u vašich postů můžete snadno proměnit v nové fanoušky? Pošlete všem, kterým se vaše posty líbí, osobní pozvánku.

Jak na to?

  • Otevřete seznam uživatelů, kteří lajkovali váš post kliknutím na číslici s počtem lajků. Zobrazí se vám všechna jména uživatelů, kterým se váš příspěvek líbí.
  • Potom už stačí kliknout na tlačítko pozvat u každého jména. Pokud je u jména ikonka „Tohle se mi líbí”, uživatel už vaši stránku lajkoval. 
  • Pozvanému uživateli přijde do upozornění vaše osobní pozvánka. Šance, že vaši stránku olajkuje, jsou velké. A na rozdíl od placených kampaní je tohle úplně zadarmo. 
TIP: Máte u svých příspěvků desítky, nebo dokonce stovky lajků? Instalujte si do svého prohlížeče šikovný nástroj a pozvěte všechny uživatele na jedno kliknutí.

V internetovém obchodě Chrome hledejte rozšíření Invite All Friends on Facebook. Je to free verze a nainstalujete ji na jeden klik pomocí tlačítka „Přidat do Chromu”. 

Rozšíření po instalaci najdete v pravém horním rohu svého prohlížeče Chrome.

Potom už stačí jít na Facebook, rozkliknout seznam lajků a hromadnou pozvánku odeslat kliknutím na rozšíření Invite All Friends for Facebook. Během pár vteřin máte hotovo.

Drobáky do sponzoringu

Pokud Facebook teprve rozjíždíte a fanoušky počítáte na jednotky nebo slabé desítky, bez reklamy se neobejdete. Facebook váš nesponzorovaný post zobrazí jen malému procentu fanoušků. Dosah bez reklamy by tak byl minimální stejně jako lajky u příspěvku. Nemusíte investovat tisíce. Můžete začít na 100 či 200 Kč na jednu reklamu. I za pár drobných Facebook vaše reklamy zobrazí stovkám či tisícům potenciálních fanoušků. Až se váš byznys více rozjede, budget můžete navyšovat.

Pokud kampaně zkombinujete s prvními dvěma tipy, úspěch na sebe nenechá dlouho čekat. 

Přihlásit se k odběru článků

Přihlásit se k odběru článků

Připoj se k našemu odběru článků a měj vždy o krok na před před ostatními poradci. Využívej nejnovějších trendů dříve, než ostatní.

Přihlášení proběhlo v pořádku.